Evropa: + 33 2 33 61 16 70 | Amerika: +1 438 800 6104
Odporová teplotní sonda s pláštěm - plášťový termočlánek

Opláštěná sonda

11 produits

Ve společnosti Guilcor nabízíme několik typů zapouzdřených sond. Tyto sondy lze zakřivit a tvarovat tak, aby byly umístěny co nejblíže k měřené oblasti. Tyto sondy mají obecně široký rozsah měření a používají se v mnoha průmyslových odvětvích.

Vše o
opláštěné sondy

Opláštěná sonda je navržena tak, aby byla deformovatelná, aby se mohla přiblížit k senzoru co nejblíže k měřené oblasti. Na rozdíl od jiných svodů nebudete riskovat zlomení zapouzdřeného svodu jeho ohnutím, pokud dodržíte minimální poloměr ohybu.

S tímto systémem měření se elektrický odpor zvyšuje, když se zvyšuje teplota. RTD pak použije změny odporu k měření teplotního rozdílu. 

Aby byl odečet teploty správný, je nutné znát odporové reference studovaných materiálů. Právě z tohoto důvodu se pro konstrukci těchto měřicích zařízení používá především měď, nikl a platina. 

Konkrétněji zde jsou charakteristiky našich plášťových měřicích přístrojů v Guilcor: 

  • Odporové snímače teploty s minerální izolací vyhovují stupni krytí až IP 67 dle EN 60529 v závislosti na typu termočlánku a použité technologii výroby.
  • Průměr pláště od 1,5 mm zaručuje velmi rychlou dobu odezvy senzoru na změny teploty. 
  • Odporový teploměrový detektor (RTD) je navržen pro provoz v chemicky neagresivním prostředí. Jejich použití musí být zvoleno na základě pouzdra a kabelu odolného vůči teplotám a chemickým produktům.
  • Rozsah měření této opláštěné teplotní sondy je -50 až +600 º. 

Pro měření teplot používají termočlánky různé kovy (nerezová ocel, měď, železo, chrom atd.) v senzoru. Tím se vytvoří napětí pro měření okolní teploty (nebo teploty studovaného objektu). Zde se kombinace kovů mění v závislosti na požadovaném teplotním rozsahu (nízké nebo vysoké teploty, přesnost nebo široký rozsah). 

Termočlánek vám také poskytuje přesnou regulaci teploty. Vyniká však především cenou, rychlostí měření a rozsahy měření. 

Zde jsou přesné charakteristiky těchto indikátorů teploty: 

  • Termočlánkové snímače teploty jsou určeny k měření teploty plynných, kapalných nebo pevných látek. 
  • Teplotní rozsah je až 1100°C v závislosti na typu termočlánku a použité technologii výroby.
  • Teploměry lze použít pro jakýkoli řídicí systém kompatibilní s typem zvolené termočlánkové sondy. 
  • Plášťové sondy splňují krytí IP 67 dle EN 60529.
  • Minimální průměr je menší než u RTD a může klesnout až na průměr 0.25 mm.

Hledáte plášťový snímač teploty? Snadno je najdete na našem webu. Nabízíme několik modelů podle vašich potřeb. 

A pro ještě více personalizované přizpůsobení vězte, že délka kabelu je šitá na míru. Jediné, co musíte udělat, je kontaktovat nás, abyste nám řekli o svém projektu. 

Jakmile je nabídka definována, garantujeme rychlé dodání. A to jak ve Francii, tak v zahraničí.

Nemohu najít svou sondu , jak mi můžeš pomoct?

Vždy vám budeme schopni nabídnout spolehlivou, přesnou a robustní sondu, kterou hledáte. 

Na našem webu představujeme širokou škálu teplotních senzorů. Vězte, že svůj produkt můžete také přizpůsobit všem specifikacím nebo si vytvořit požadavek na základě technického výkresu, abyste vytvořili svou sondu. Za tímto účelem nás neváhejte kontaktovat pro nabídku na míru. My se pak postaráme o to, abychom vám teplotní sondu doručili co nejdříve.