Evropa: + 33 2 33 61 16 70 | Amerika: +1 438 800 6104
Teplotní sonda ATEX - teplotní senzor ATEX

ATEX sonda

10 produits

Pro měření teploty v rizikových oblastech si vyberte svůj ATEX senzor. K provádění měření teploty potřebujete spolehlivé a přesné zařízení. Zejména v rizikových prostředích, kde je malý prostor pro chyby. Právě z tohoto důvodu vám v Guilcoru nabízíme široký výběr sond ATEX.

Vše o
ATEX sondy

Naše kabelové a připojovací hlavice teplotních senzorů ATEX se vyznačují osvědčenou kvalitou.  

Bez ohledu na vybraný model jsou zde vlastnosti těchto zařízení pro regulaci teploty: 

  • dostupnost s různými délkami kabelů, průměry a délkami trubek; 
  • vnitřní a venkovní použití; 
  • index ochrany IP66 (proti prachu a tryskající vodě) a IP67 (prachotěsný a odolný vůči dočasnému ponoření do hloubky 1 metru); 
  • Certifikace ATEX pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu.

Naše měřicí sondy mají certifikaci ATEX. To znamená, že splňují požadavky evropské normy týkající se produktů použitelných ve výbušném prostředí. Tato norma stanoví bezpečnostní pravidla pro nebezpečné prostory; buď které jsou v přímém kontaktu s plynem (toto je zóna 1), nebo které jsou blízko plynu (toto je zóna 2). 

S označením EX jsou naše teploměry a jejich příslušenství (termojírka, bajonet, kabely atd.) chráněny před nebezpečím výbuchu a plně tak splňují evropskou normu ATEX. 

Teplotní senzory ATEX se týkají především průmyslových aplikací. 

Konkrétně použití ATEX senzoru umožňuje měřit teploty v klimatizačních nebo ventilačních kanálech. Budou vám schopni poskytnout přesnou kontaktní teplotu (ve stupních Celsia nebo Fahrenheita) studovaných objektů. Ale také vám řeknou o jakýchkoli výrazných teplotních výkyvech. 

Naše teploměry a měřicí sondy pracují na principu určité závislosti změny vlastnosti senzoru a změny povrchové teploty. 

Teplotní detektory jsou určeny pro provoz v chemicky neagresivním prostředí. Jeho použití je nutné volit podle teplotní a chemické odolnosti pouzdra a také napájecího kabelu.

Konečně nejsou schopny vytvářet jiskry

Aby váš měřicí přístroj fungoval správně (a především správná naměřená teplota), existuje mnoho metod. Doporučujeme vám použít následující:

Teplotní sondu ATEX pravidelně zasílejte do certifikované kalibrační laboratoře.

Pro měření okolní teploty v nebezpečném prostoru budete potřebovat teplotní sondu ATEX. Všechny modely pak najdete u Guilcoru (vlhkostní převodník, odporový teploměr, termočlánková sonda atd.) se specifickými vlastnostmi (s displejem, nerezovým konektorem, přesným měřením, variabilním teplotním rozsahem v závislosti na modelu, délka kabelu na míru, s kabelem nebo bez kabelu, nízké nebo vysoké teploty atd.). 

Nemohu najít svou sondu , jak mi můžeš pomoct?

Vždy vám budeme schopni nabídnout spolehlivou, přesnou a robustní sondu, kterou hledáte. 

Na našem webu představujeme širokou škálu teplotních senzorů. Vězte, že svůj produkt můžete také přizpůsobit všem specifikacím nebo si vytvořit požadavek na základě technického výkresu, abyste vytvořili svou sondu. Za tímto účelem nás neváhejte kontaktovat pro nabídku na míru. My se pak postaráme o to, abychom vám teplotní sondu doručili co nejdříve.