Evropa: + 33 2 33 61 16 70 | Amerika: +1 438 800 6104
Teplotní sondy

Teplotní sondy

Teplotní sondy umožňují měření teploty pomocí NTC, PTC, RTD nebo jiného senzoru. Tyto drátové sondy jsou široce používány v průmyslu a jsou připojeny k zařízením pro měření a analýzu jejich signálů. Výběr teplotního senzoru závisí na aplikaci a omezeních, kterým je vystaven.

Žádost o citát

Co je to sonda teplota?

Hledáte zařízení na měření teploty. Stále potřebujete určit typ sondy, kterou potřebujete Při výběru teplotní sondy musíte vzít v úvahu prostředí a aplikaci. Nepoužijeme stejnou sondu k měření teploty elektromotoru a teploty vzduchu.

Je třeba zvážit mnoho parametrů:

Teplotní rozsah - Velikost - Doba odezvy - Komunikace - Připojení - Elektrická izolace - Certifikace - Index ochrany - Upevnění - atd...

Níže uvedené parametry jsou hlavní, ale v závislosti na oblasti použití a omezeních může být seznam specifikací delší. Všechny tyto úvahy je třeba vzít v úvahu při výběru sondy a my jsme tu, abychom vás provedli a nabídli vám nejvhodnější produkt.

Teplotní senzor kontaktu

Tyto typy teplotních sond musí být ve fyzickém kontaktu s měřeným objektem. Používají vodivost ke sledování změn teploty.

Tyto měřiče lze použít k měření pevných látek, kapalin nebo plynů v širokém rozsahu teplot a vyznačují se rychlou dobou odezvy.

Teplotní senzor bezkontaktní

Tyto typy teplotních sond využívají k měření teplotních změn konvekci a záření. Mohou být použity k detekci kapalin, pevných látek nebo plynů, které vyzařují zářivou nebo konvekční energii.

Tyto sondy se obecně používají k měření teploty okolního vzduchu.

Kde používáme sondy teplota?

Mnoho průmyslových odvětví používá sondy k měření a monitorování teploty.

Nejběžnější jsou automobilový, lékařský a potravinářský. Každé průmyslové odvětví má specifické požadavky na své přístroje pro měření teploty. Například v potravinářském průmyslu je sonda teploty vaření užitečná při určování, zda jsou položky bezpečné pro konzumaci. V závislosti na odvětví se kritéria výběru liší: odolnost vůči vysokým teplotám, vysoká přesnost, doba odezvy atd.

kam se dá dostat teplotní čidlo?

Ať už hledáte jakýkoli typ sondy (termočlánek, termistor, CTN, Pt100…), najdete jej u Guilcor.

Našim zákazníkům nabízíme cenové a časové záruky. Naše sondy jsou skladovány a odesílány z Evropy. Pro nabídku kontaktujte naše obchodní zástupce.