Teplotní sondy

Teplotní sondy umožňují měření teploty pomocí NTC, PTC, RTD nebo jiného senzoru. Tyto drátové sondy jsou široce používány v průmyslu a jsou připojeny k zařízením pro měření a analýzu jejich signálů. Výběr teplotního senzoru závisí na aplikaci a omezeních, kterým je vystaven.

Přečtěte si více

Co je teplotní sonda?

Hledáte zařízení na měření teploty. Stále potřebujete určit typ sondy, kterou potřebujete? 

Koneckonců, teplota je jednou z nejvíce měřených hodnot na světě a je to nezbytný údaj pro mnoho procesů. 
Ale pozor, je nutné mít přesnou kontrolu teploty, protože pokud nedostanete přesné měření, je velmi malý prostor pro chybu. 

Jak si ale vybrat tu nejlepší teplotní sondu pro vaše potřeby? Měli byste se rozhodnout pro kontaktní sondu pro měření materiálů nebo povrchů? Nebo použít senzorovou sondu, která měří okolní teplotu v oblasti kolem objektu? Dále si musíte vybrat mezi připojením a bezdrátovým připojením, dostupným teplotním rozsahem, dobou odezvy, přítomností LCD obrazovky pro zobrazení teploty atd. Všechny tyto faktory je třeba vzít v úvahu při výběru sondy. 

Pokud se chcete ujistit, že jste vybrali správný měřicí přístroj, určitě se řiďte tímto návodem, abyste našli tu nejlepší teplotní sondu pro vaše potřeby. 

Kontaktní teplotní sondy

Tyto typy teplotních senzorů musí být ve fyzickém kontaktu s objektem, který má být detekován. Používají vodivost ke sledování změn teploty.

Tyto měřicí přístroje lze použít k detekci pevných látek, kapalin nebo plynů v širokém teplotním rozsahu.

Existují tři dobré důvody, proč byste měli používat kontaktní teplotní sondu. 

  • První je, když můžete vytvořit silné tepelné spojení s předmětem nebo tekutinou. 
  • Díky širokému rozsahu měření můžete tuto sondu použít i při odhadované teplotě pod -1700 stupňů Celsia nebo nad -40 stupňů.
  • A konečně, kontaktní sonda je ideální díky rychlejšímu čtení teploty než ostatní dostupné možnosti.

Bezkontaktní teplotní sondy

Tyto typy teplotních senzorů využívají k monitorování teplotních změn konvekci a záření. Mohou být použity k detekci kapalin a plynů, které vyzařují zářivou nebo konvekční energii. 
Tyto dva typy kontaktních nebo bezkontaktních měřicích sond lze dále rozdělit do tří skupin senzorů: 

  • elektromechanická sonda, 
  • odporový senzor, 
  • elektronická sonda. 

Tyto tři typy jsou diskutovány níže.

K čemu slouží teplotní senzor?

Existuje několik různých průmyslových odvětví, která používají sondy ke sledování teploty. 

Nejběžnější jsou automobilový, lékařský a potravinářský. Každé průmyslové odvětví má specifické požadavky na své tepelné měřicí přístroje. Například v potravinářském průmyslu je snímač teploty vaření užitečný při určování, zda jsou potraviny bezpečné pro konzumaci.

V závislosti na odvětví se kritéria výběru liší: odolnost vůči vysokým teplotám, vysoká přesnost, doba odezvy atd. 

Kde můžete získat teplotní sondu?

Ať už hledáte jakýkoli typ sondy (termočlánek, termistor, NTC atd.), u Guilcoru ji najdete. Nabízíme cenové záruky a zasíláme do více než stovky zemí světa. Guilcor dokonce nabízí expresní doručení. Kontaktujte nás získat nabídku.