Evropa: + 33 2 33 61 16 70 | Amerika: +1 438 800 6104
Kontaktní teplotní sonda

Kontaktní sonda

16 produits

Pro měření teploty pevných povrchů je vhodné vybavit se kontaktní sondou. Vysoká přesnost, spolehlivost, robustnost a široký rozsah měření, to jsou hlavní charakteristiky našich kontaktních snímačů.

Vše o
kontaktní sondy

Kontaktní teplotní čidla měří svou vlastní teplotu. Odvodíme teplotu předmětu, se kterým je senzor v kontaktu, protože víme, že oba jsou v tepelné rovnováze. To znamená, že mezi nimi neprobíhá žádný tepelný tok. Kontaktní sonda se odlišuje od bezkontaktního teploměru, který ke sledování teplotních změn využívá konvekci a záření.

1. Kdykoli můžete dosáhnout dobrého tepelného kontaktu s předmětem nebo kapalinou

2. Pokud je očekávaná teplota nižší než ~ 1 ° C nebo vyšší než přibližně –700 ° C

3. Pokud dokážeme akceptovat reakční dobu větší než u jiných technologií (pístové sondy, šroubovací sondy atd.)

Dobrý tepelný kontakt znamená, že snímač a předmět nebo kapalina mají stejnou teplotu nebo jí velmi blízko. To je obecně případ, kdy jsou rozměry a hmotnost senzoru malé ve srovnání s tím, co je měřeno. Tento fyzický kontakt musíte udržovat pájením, upnutím, lepením nebo jiným spolehlivým způsobem připevnění senzoru k předmětu.

Vezměte prosím na vědomí, že pro optimální využití vaší kontaktní sondy doporučujeme, abyste si pozorně přečetli pokyny. Zejména pokud jde o provozní podmínky, jmenovitě okolní teplotu, relativní vlhkost a atmosférický tlak.

Kontaktní měřicí sondy lze použít různými způsoby: 

  • změřte teplotu přítomnou uvnitř potrubí; 
  • detekovat chlad; 
  • provádět měření povrchové teploty feromagnetických předmětů, pevných, plochých a hladkých látek, 

Nabízíme širokou škálu kontaktních měřicích zařízení, která splní všechny vaše potřeby. Naleznete takto: 

  • Termistorový senzor; 
  • Ozubená kontaktní sonda, hladká trubka, pravý úhel; 
  • Magnetická teplotní sonda; 
  • Tepelná sonda s displejem. 

V závislosti na vašich potřebách pro měření teploty snadno najdete kontaktní sondu, která vyhovuje vašim potřebám. A to jak z hlediska teplotního rozsahu, doby odezvy, použitých materiálů pro pouzdro (nerezová ocel, měď, mosaz atd.), přesné regulace teploty, zobrazení teploty atd. 

Pro spolehlivé, přesné a robustní kontaktní měřicí zařízení se můžete spolehnout na Guilcor. Na našich webových stránkách představujeme širokou škálu kontaktních sond. Mějte však na paměti, že si svůj glukometr můžete také přizpůsobit, pokud jde o specifikace snímače a délku kabelu. 

Za tímto účelem nás neváhejte kontaktovat pro nabídku na míru za nejlepší cenu. 

Poté se postaráme o to, abychom vám vaše zařízení na měření teploty doručili co nejdříve.

Nemohu najít svou sondu , jak mi můžeš pomoct?

Vždy vám budeme schopni nabídnout spolehlivou, přesnou a robustní sondu, kterou hledáte. 

Na našem webu představujeme širokou škálu teplotních senzorů. Vězte, že svůj produkt můžete také přizpůsobit všem specifikacím nebo si vytvořit požadavek na základě technického výkresu, abyste vytvořili svou sondu. Za tímto účelem nás neváhejte kontaktovat pro nabídku na míru. My se pak postaráme o to, abychom vám teplotní sondu doručili co nejdříve.