Evropa: + 33 2 33 61 16 70 | Amerika: +1 438 800 6104
Bajonetová teplotní sonda

Bajonetová sonda

5 produits

Pro měření teplot ložisek motoru je vhodnější použít tepelnou sondu s bajonetem. Výběrem bajonetového senzoru můžete přesně řídit teplotu vašich elektronických a elektrotechnických zařízení.

Vše o
bajonetové sondy

K měření teploty ložisek motoru se běžně používají RTD bajonetové snímače, termistory nebo termočlánkové sondy. 

Tyto teplotní indikátory jsou primárně určeny pro měření pevných látek. Přesto je stále možné je použít pro kapaliny nebo plyny. 

Bajonetová matice našroubovaná na pružině umožňuje montáž snímače na měřicí bod. Pružina pak zajišťuje optimální kontakt s měřenou oblastí.

Kromě toho je kombinace matice, pružiny a bajonetového konektoru také velmi užitečná pro kompenzaci změny vzdálenosti mezi maticí a měřicím bodem. 

Bajonetová sonda slouží k měření teploty ložisek motoru. 

Bajonetový uzávěr a pružina zajišťují vysokou provozní spolehlivost při odečítání teploty. Mechanické vibrace, expanze a také kontaktní tlak zaručují dobré tepelné spojení. 

A pro větší přesnost je možné otočit bajonetovým uzávěrem na pružině. Hloubku ponoru si pak můžete upravit podle svých potřeb. 

Guilcor nabízí několik modelů bajonetových snímačů teploty. V závislosti na typu zvolené sondy zde jsou charakteristiky, které najdete pro každý měřicí systém: 

  • Pouzdro: nerezová ocel
  • Průměr: výběr, 
  • Délka pouzdra: 10 až 200 mm
  • Varianta propojovacího kabelu: PVC, stíněný nebo nestíněný, silikon, teflon, sklolaminát
  • Stupně krytí: IP 50 až IP 67 dle normy EN 60529
  • Teplotní rozsah (v závislosti na variantě kabelu): -30 až 80°C; -40 až 105 °C; -50 až 250 °C; 0 až 400 °C 
  • Materiál: poniklovaná mosaz, nerezová ocel
  • Odpor: 200 MΩ při 500 V DC; 25 ± 3 stupně Celsia
  • Maximální povolená statická trakce: 1 kg
  • Příslušenství: jímka, bajonetový adaptér, konektory

Sondy jsou navrženy pro provoz v neagresivním prostředí. 

Poté budete muset vybrat své měřicí zařízení podle teploty kontaktu, odporu a kabelu. 

U Guilcoru najdete několik bajonetových sond pro regulaci teploty. Pro výběr senzoru, který potřebujete, nás neváhejte kontaktovat. Garantujeme rychlé doručení do více než stovky zemí. 

Kromě toho, že vám Guilcor nabízí bajonetové měřicí sondy zobrazené na této stránce, umožňuje vám také navrhnout si vlastní zařízení podle vašich potřeb. Vybrat si můžete například rozměry pouzdra (co se týče průměru a délky), použité materiály a zakončení pouzdra.

Nemohu najít svou sondu , jak mi můžeš pomoct?

Vždy vám budeme schopni nabídnout spolehlivou, přesnou a robustní sondu, kterou hledáte. 

Na našem webu představujeme širokou škálu teplotních senzorů. Vězte, že svůj produkt můžete také přizpůsobit všem specifikacím nebo si vytvořit požadavek na základě technického výkresu, abyste vytvořili svou sondu. Za tímto účelem nás neváhejte kontaktovat pro nabídku na míru. My se pak postaráme o to, abychom vám teplotní sondu doručili co nejdříve.