Teplotní senzory

Který snímač teploty byste si měli vybrat?

Pokud víte, proč potřebujete teplotní sondu, dalším krokem je určení, jaký typ senzoru byste měli ve své sondě použít. Existuje mnoho technologií, nejběžnější jsou shrnuty níže.

Přečtěte si více

Záporný teplotní koeficient termistoru (NTC)

NTC nebo CTN se často používají jako odporová teplotní čidla nebo zařízení s omezenými proudy. Obvykle jsou vyrobeny z polymerů nebo keramiky a oba jsou schopné obnovit různé výsledky v závislosti na aplikaci, kterou měříte. NTC termistory jsou ideální pro použití ve vojenském, automobilovém a emisním průmyslu. Jsou však také běžné v mnoha domácích aplikacích, včetně detektorů kouře, pecí a klimatizací.

Termistory kladný teplotní koeficient (PTC)

Une PTC termistor se nepoužívá k měření stupně tepla nebo chladu předmětu, kapaliny nebo plynu. Tyto teplotní sondy jsou schopny detekovat pouze překročení prahové hodnoty. Jakmile je dosaženo, odpor senzoru se exponenciálně zvýší. Termistor je obecně připojen k relé, což umožňuje měřit toto náhlé zvýšení teploty a tím uzavřít nebo otevřít kontakt. Tyto snímače se obecně používají v motorech a transformátorech jako ochrana proti přehřátí. 

Odporové teploměry (RTD)

Odporový teplotní detektor, nebo RTD, je jedním z nejpřesnějších přístrojů. Jsou vyrobeny z vysoce čistých vodivých materiálů, jako je měď, platina, nikl, navinuty do cívky nebo potaženy tenkou fólií. The odporové teploměry platina jsou nejčastější a lze je často označovat jako RTD. Jelikož se jedná o odporové zařízení, potřebuje proud protékat sondou, což také znamená, že je třeba měřit napětí. Tyto snímače se obvykle dodávají ve 3 nebo 4 vodičích, aby se odvodil odpor vodičů a kontaktní odpor svarů.

Jedním z nejběžnějších platinových odporových teploměrů je PT100. Skládá se z cívky drátu nebo filmu z čistého kovu, který se používá k měření teploty. The Teplotní sonda PT100 může měřit rozsah -200 stupňů Celsia až 700 stupňů.

Termočlánky

Mnoho různých průmyslových odvětví se rozhodlo použijte termočlánek ve srovnání s jinými typy teplotních sond. Mezi oblíbené důvody patří to, že se velmi snadno používají a poskytují rychlé reakce při změně teploty. Mají také nejširší rozsah ve srovnání s jakýmkoli jiným teplotním senzorem. Termočlánky mohou zaznamenávat naměřené hodnoty od -200 stupňů Celsia do více než 2000 stupňů.

Digitální senzory

Použití digitální sondy má mnoho výhod. Pro začátek vyžaduje pouze jednu datovou linku pro komunikaci. Má také možnost napájení z externího zdroje napájení nebo použití datové linky pro připojení. Digitální sondy také umožňuje připojení více senzorů ke stejnému datovému kabelu a můžete zaznamenat teploty každého z nich pomocí jediného kolíku. Tento typ technologie se nejlépe používá pro regulaci prostředí HVAC, stejně jako pro monitorovací systémy uvnitř velkých budov, těžkých strojů a dalších řídicích systémů.

Kde získáte teplotní senzor?

Ať už hledáte jakýkoli typ teplotního senzoru, najdete ho u společnosti Guilcor. Nabízíme cenové záruky a dodáváme do více než XNUMX zemí po celém světě. Guilcor dokonce nabízí expresní doručení. Kontaktujte nás získat nabídku.