Zavolejte nám: + 33 2 33 61 16 70

Bimetalové termostaty

Když je teplota nízká, kontakty jsou sepnuty a proud prochází termostatem. Když je teplota vysoká, jeden kov se roztáhne více než druhý a spojený bimetalový pásek se ohne směrem nahoru, aby se kontakty otevřely, což zabrání protékání proudu. Termostat je vyroben ze dvou tepelně odlišných kovů vázaných zády k sobě.

Zapínání termostatuOtevření termostatu


Existují dva hlavní typy bimetalových pásů založené hlavně na jejich pohybu při vystavení teplotním změnám. Existují typy „snap action“, které vytvářejí okamžité působení typu „ON / OFF“ nebo „OFF / ON“ na elektrické kontakty v nastaveném teplotním bodě, a pomalejší typy „pomalu působící“, které se mění. Postupně se mění teplota .

Okamžitě působící termostaty se v našich domovech běžně používají k řízení nastavené teploty pecí, žehliček a nádrží na horkou vodu. Mohou být také instalovány na stěny pro ovládání systému domácího vytápění.

Pomalu působící termostaty se obvykle skládají z bimetalové cívky nebo spirály. Ačkoli jsou velmi úsporné a dostupné v širokém teplotním rozsahu, mají standardní termostaty se zásadní nevýhodou: mají velkou hysterezi mezi otevřením a zavřením elektrických kontaktů.

Rozsah teplotních oscilací proto může být docela vysoký. Komerční bimetalové domácí termostaty mají šrouby pro nastavení teploty, které vám umožňují přesněji nastavit požadovanou hodnotu teploty a úroveň hystereze.