Zavolejte nám: + 33 2 33 61 16 70
Záznamník teploty - záznamník dat

Zapisovače

Co je to datalogger?

Datalogger (nazývaný také záznamník teploty) je elektronické zařízení, které zaznamenává údaje o teplotě v průběhu času nebo podle jeho umístění. Zachycuje svá data buď integrovaným přístrojem, nebo externími senzory.

Teploměry pro záznam teploty jsou stále více založeny na digitálním procesoru (nebo počítači). Obvykle jsou malé, bateriové, přenosné a vybavené mikroprocesorem, vnitřní pamětí pro ukládání dat ze senzorů.

Některé Dataloggery komunikují s počítačem a používají software k jeho aktivaci a také k zobrazení a analýze shromážděných dat. Zatímco ostatní mají zařízení místního rozhraní (klávesnice, LCD obrazovka) a lze je použít jako samostatné zařízení. 

Jednou z hlavních výhod používání Dataloggerů je schopnost automaticky shromažďovat data 24 hodin denně. 

Po aktivaci jsou záznamníky teploty obvykle nasazeny a ponechány bez dozoru k měření a zaznamenávání informací po dobu monitorovacího období. To umožňuje získat úplný a přesný obraz o sledovaných podmínkách prostředí.

Záznamové teploměry jsou ideální pro následující aplikace: 

- Přeprava zboží

- Regulace teploty budovy (vytápění, ventilace a klimatizace) 

- Kontrola jídla 

- Skladování vakcín ve zdravotnických zařízeních

Jak mohu získat přístup k datům zaznamenaným datovým záznamníkem?

Uložená data můžete prohlížet různými způsoby v závislosti na vybraném zařízení. 

Některá zařízení vám poskytují přímý přístup k vašim datům buď prostřednictvím jejich displejů, nebo prostřednictvím tiskového systému. 

Na druhou stranu je také možné přenášet data zachycená vaším záznamníkem teploty. Buď s kabelovým systémem, nebo s bezdrátovým připojením. Takže můžete svá data extrahovat do počítače, tabletu a mobilního telefonu. (V závislosti na zvoleném modelu) Stačí si stáhnout příslušný software.