Evropa: + 33 2 33 61 16 70 | Amerika: +1 438 800 6104
Sonda vlhkosti

Sonda vlhkosti

Vlhkostní sondy umožňují měření vlhkosti pomocí různých senzorů. Tyto sondy jsou široce používány v průmyslu a jsou nebo nejsou připojeny k zařízením umožňujícím měření a analýzu jejich signálů. Volba sondy vlhkosti závisí na aplikaci a omezeních, kterým je vystavena.

Žádost o citát

Co je to sonda vlhkost vzduchu?

Hledáte přístroj na měření vlhkosti. Stále potřebujete určit typ sondy, kterou potřebujete? Při výběru sondy vlhkosti musíte vzít v úvahu prostředí a aplikaci. Nepoužijeme stejnou sondu pro měření vlhkosti půdy a vlhkosti vzduchu.

Je třeba zvážit mnoho parametrů:

Teplotní rozsah - Velikost - Doba odezvy - Komunikace - Připojení - Elektrická izolace - Certifikace - Index ochrany - Upevnění - atd...

Níže uvedené parametry jsou hlavní, ale v závislosti na oblasti použití a omezeních může být seznam specifikací delší. Všechny tyto úvahy je třeba vzít v úvahu při výběru sondy a my jsme tu, abychom vás provedli a nabídli vám nejvhodnější produkt.

Sonda vlhkosti drátové

Tyto typy vlhkostních sond jsou měřicí zařízení, která pomocí kabelu propojují samotnou sondu s měřicím zařízením nebo řídicím systémem.

Toto kabelové připojení umožňuje přenos údajů o vlhkosti mezi sondou a měřicím zařízením. Tyto sondy musí být instalovány v blízkosti měřicího zařízení z důvodu omezeného dosahu kabelu.

Sonda vlhkosti bezdrátové

Tyto typy vlhkostních sond jsou samostatná zařízení, která není nutné připojovat k měřicímu zařízení kabelem. Nabízejí větší svobodu umístění, protože nejsou omezeny dosahem kabelu.

Mohou být umístěny v místech vzdálených od měřicího zařízení. Mohou však podléhat rušení při přenosu dat, což může ovlivnit spolehlivost měření.

Kde používáme sondy vlhkost vzduchu?

Mnoho průmyslových odvětví používá sondy k měření a monitorování vlhkosti.

Nejběžnější jsou zemědělství, lékařství a potravinářství. Každé odvětví má specifické požadavky na své měřicí přístroje. Například v potravinářském průmyslu je vlhkostní sonda užitečná pro zajištění kvality, bezpečnosti a trvanlivosti výrobků. V závislosti na odvětví se kritéria výběru liší: odolnost vůči vysokým teplotám, vysoká přesnost, doba odezvy atd.

kam se dá dostat sonda vlhkosti?

Bez ohledu na to, jaký typ sondy hledáte, najdete ji u Guilcor.

Našim zákazníkům nabízíme cenové a časové záruky. Naše sondy jsou skladovány a odesílány z Evropy. Pro nabídku kontaktujte naše obchodní zástupce.